Grupa uchodźców, z objętej wojną Ukrainy, uczestniczyła w spotkaniu z policjantami kolskiej komendy. Słuchacze dowiedzieli się między innymi o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc prawną, obowiązujących przepisach oraz zasadach funkcjonowania na terenie naszego kraju. W komunikacji z uchodźcami pomogła Pani Sandra Lebioda tłumacz języka ukraińskiego ze Starostwa Powiatowego w Kole.

W czwartek policjanci spotkali się z grupą uchodźców z Ukrainy, która w Kole znalazła schronienie przed wojną. Mundurowi zwracali uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa, wskazując szczególne obszary zagrożeń, z którymi obcokrajowcy mogą się zetknąć podczas pobytu w Polsce.

Policjanci informowali uczestników spotkania o ich prawach i obowiązkach, wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz ogólnie przyjętych norm funkcjonowania społecznego. Ponadto, funkcjonariusze akcentowali problematykę dyskryminacji i przestępstw motywowanych uprzedzeniami, których ofiarami mogą stać się również ukraińscy uchodźcy a także informowali o zagrożeniach jakie niesie za sobą handel ludźmi. Na koniec spotkania omówiono podstawowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów ruchu drogowego w Polsce.

W trakcie spotkania zaprezentowano spoty informacyjne przygotowane przez Komendę Główną Policji oraz rozdano ulotki „Zachowaj czujność i ostrożność!” i opracowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ulotki dotyczące przepisów ruchu drogowego.

źródło:KPP w Kole

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com