Jesteśmy grupą młodzieży z kolskiego liceum i podjęliśmy się zrobienia projektu ,,Koncepcja Na Młodość” w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” na temat edukacji seksualnej.

Skupiamy się na młodych ludziach, wkraczających w świat bez ograniczeń, z dużą swobodą i dawką pozytywności. Człowiek uczy się na każdym etapie życia, odkrywa i poznaje. Dlatego zagłębiamy się w tematykę znaną i nieznaną, odkrywamy przez social media, skąd biorą się choroby przenoszone drogą płciową, jakie są ich objawy, jak możemy je leczyć, pokazujemy różne sposoby antykoncepcji i opowiadamy o ich skuteczności. Kolejny ważny punkt dla nas to zbiórka pieniędzy na koszyczki pierwszej potrzeby w toaletach lokalnych szkół, myślimy, że to jedna z potrzebniejszych rzeczy. Pokażemy, że młodzi ludzie są rozsądni i też dają radę z ważnymi tematami. Niedługo w naszym mieście zawisną plakaty dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową i nie tylko.

Chcemy zapewnić młodym ludziom wiedzę o seksualności, menstruacji, chorobach przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji , którą sami próbujemy pozyskać, żeby była ona wiarygodna i sprawdzona. Gdyby nawet jedna osoba skorzystała na naszym projekcie dla nas byłby to sukces, bo wiemy, że warto jest wiedzieć ,,przed niż dopiero po fakcie”.  Uznaliśmy też za nasz cel pokazanie ludziom jak łatwo można mówić o tematach ,,tabu” i nie bać się posiadać swojej opinii. Dużą korzyść dla naszych odbiorców, głównie społeczności szkolnej z naszego miasta będą stanowiły ,,koszyczki pierwszej potrzeby”, które znajdą swoje miejsce w toaletach szkolnych. Takie koszyczki ułatwią młodzieży dostęp do środków takich jak podpaski, chusteczki nawilżające, płyny do demakijażu, płyny antybakteryjne itd., ponieważ nawet gdy na terenie szkoły można pobrać je od osób takich jak panie pielęgniarki czy woźni jednak często wielu uczniów boi się ich spytać, nasz pomysł ma dać szybki i łatwy dostęp do tych rzeczy.

Instagram:https://www.instagram.com/koncepcjanamlodosc/

Facebook:https://www.facebook.com/Koncepcja-na-M%C5%82odo%C5%9B%C4%87-103196071650330

Zbiórka na Allegro:https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/koncepcja-na-mlodosc

 

źródło:Koncepcja Na Młodość

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com