Drodzy Mieszkańcy,
dzisiaj mija 2 lata od kiedy przed radą miejską złożyłem przysięgę i objąłem urząd Burmistrza Miasta Koła.
Moje priorytety zawarłem już w moim programie wyborczym, który realizuję współdziałając z radnymi Rady Miejskiej Koła, moimi współpracownikami oraz osobami życzliwymi dla miasta Koła.
Przez te dwa lata udało się m. in. przywrócić kuchnie do szkół oraz wykonać wiele mniejszych i większych inwestycji w Naszym mieście.
Ważną dla mnie sprawą jest pozyskiwanie środków zewnętrznych. Do tej pory miasto (w tym spółka MZEC) pozyskało ponad 21 mln złotych środków zewnętrznych, m. in. na drogi, geotermię, budowę PSZOK, siłownie zewnętrzne i konserwację ruin zamku.
Od samego początku priorytetem dla mnie było otwarcie Koła na całkiem nowe możliwości rozwoju. Dzisiaj, mogę Państwa zapewnić, że Koło wkroczyło na drogę rozwoju i budzi się z marazmu. Wiemy już, że geotermia kolska powstanie; wiemy, że konserwacja i rewitalizacja zamku wraz z zorganizowaniem terenu rekreacji i wypoczynku stają się realne.. na to wszystko potrzeba jeszcze czasu, ale postawiliśmy pierwszy krok i obiecuję, że stawiał będę kolejne dla rozwoju Naszego ukochanego miasta.
Oprócz tych dwóch minionych lat ważne są plany na przyszłość. Planuję m. in. rewitalizację parków miejskich oraz budowę bloków mieszkalnych. Pierwszy blok zaczynamy w przyszłym roku, a także budowę skweru przy SP 1.
Doskonale wiem w jakim kierunku idę i co chcę osiągnąć. Póki będę miał taką możliwość i mandat od Mieszkańców, mój plan realizował będę z żelazną konsekwencją.
Na koniec pragnę podziękować radnym rady miejskiej Koła za akceptację moich pomysłów, które służą rozwojowi miasta, a moim współpracownikom dziękuję za merytoryczne wsparcie. Swoje podziękowania kieruję również w kierunku wielu osób życzliwych dla miasta Koła.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Witkowski
Burmistrz Miasta Koła
źródło:UM w Kole

Leave a comment