Symboliczny „talon” na 40 tys. zł wręczyli dyrektor SP ZOZ Iwonie Wiśniewskiej burmistrz miasta Koła dr Krzysztof Witkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Sobolewski tuż po podjęciu przez radę uchwały zmieniającej budżet m.in. w zakresie udzielenia wsparcia kolskiemu szpitalowi.

Dokładnie o taką kwotę dyrektor lecznicy monitowała we wszystkich gminach powiatu. Nasza, jaka pierwsza, odpowiedziała pozytywnie i wyasygnowała środki na dofinansowanie zakupu tak ważnego urządzenia.

– Dziękuję radzie za przegłosowanie zmian w budżecie, wśród których jest dofinansowanie dla naszego szpitala. Powiem przewrotnie – nie chodzi o szpital, ale o zdrowie naszych mieszkańców i wszystkich pacjentów. Życzę Pani dyrektor, by kolejne samorządy powiatu kolskiego poszły naszym śladem i wsparły tę szczytną ideę zakupu nowoczesnego urządzenia. Oby nasza cegiełka doprowadziła do realizacji celu. – powiedział burmistrz miasta Koła dr Krzysztof Witkowski, przekazując na ręce pani dyrektor, wraz z przewodniczącym Tomaszem Sobolewskim, symboliczny „talon”.

Dyrektor Wiśniewska nie kryła zadowolenia i nie szczędziła słów wdzięczności. Zapewniła gremium, że poruszy niebo i ziemię, a zdobędzie całą kwotę, czyli 480 tys. zł na zakup sprzętu, który będzie wykorzystywany w chirurgii, ginekologii, urologii. – Będzie służył nam wszystkim, dlatego zachęcam, kupmy sobie laparoskop – apelowała dyrektor.

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com