Grupy rekonstrukcyjne, to wciąż oryginalny sposób na rozwijanie nowych i pielęgnowanie starych pasji. Nasz nowy projekt kierujemy do osób chcących podążać śladami przodków. Zamierzamy zawiązać grupę odtwarzającą życie mieszczan z czasów średniowiecza. Wcielimy się w role zwykłych ludzi z tamtej epoki. Uszyjemy stroje, wybierzemy imiona, odtworzymy codzienne zajęcia i proste rzemiosło. Poznamy dawne zabawy dzieci i rozrywki, jakim, obok modlitwy, pracy i ascezy oddawali się dorośli. Latem zaplanujemy pokaz i zaprezentujemy się innym.
Otwieramy zapisy i czekamy na kobiety z dziećmi i mężczyzn, na młodzież i seniorów, czyli wszystkich niezależnie od wieku. Zależy nam aby udział w projekcie nieco odmienił codzienność, pozwolił na spędzanie czasu w dobrym towarzystwie i „przenosił” rekonstruktorów w historyczne czasy.
Jeśli obostrzenia wynikające z epidemii pozwolą, to pierwsze spotkanie grupy rekonstrukcyjnej odbędzie się w styczniu 2021 r. (o dokładnym terminie poinformujemy).
Na zgłoszenia czekamy do końca grudnia 2020 r. – telefonicznie pod nr. 505 744 720 lub e-mail-owo: mdk.promocja.kolo@wp.pl, tytułując korespondencję „Rekonstrukcja”, a w treści podając imię i nazwisko oraz nr telefonu do kontaktu.
ZAPRASZAMY !
Zajrzyjcie do MDK w Kole: http://www.mdk.kolo.pl/
Zajrzyjcie do Pracowni Orange: https://pracownieorange.pl/pracownia/kolo/
źródło:MDK w Kole

Leave a comment