Marek – dzielny 11-latek z Klonowa w świętokrzyskiem odwiedził dzisiaj niespodziewanie Burmistrza Miasta Koła – Krzysztofa Witkowskiego, by opowiedzieć naszemu włodarzowi o swojej wielkiej pasji, którą realizuje od lat, a którą jest założenie I w Polsce Wiejskiego Ogrodu Botanicznego. Marek jest najmłodszym ogrodnikiem w Polsce!

O etapach podróży Marka możecie przeczytać na jego FB:

https://www.facebook.com/marek.lesiewicz.90?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAx0_MDhBWAaxq8O7dmNG1jXKecfInmgXJpsRxC1cyPKBFQNtcV7ecJ58GD1Uk-sOFLMjgZlS_skPJC

Marek jest od 7 dni w podróży, którą zaplanował do 22 sierpnia. Odwiedził już miasta w 4 województwach, będzie we wszystkich. Przyjeżdża do miast niezapowiedziany, spontanicznie, noclegu szuka „na gorąco”. Wszędzie jest ciepło przyjmowany. Prosi jedynie o wpis do księgi pamiątkowej. Kolski burmistrz także dokonał wpisu, przekazując małemu podróżnikowi lokalne publikacje.
Zaczynał od małej, okrągłej rabatki, a dziś jego ogród składa się z dużych 5 części. Żaden z członków rodziny nigdy wcześniej nie zajmował się ogrodnictwem. Marek realizuje swą wielką pasję m.in. dzięki ogromnemu wsparciu ze strony mamy Jowity. Może być wspaniałym przykładem dla młodych ludzi, by szukali swoich pasji i talentów.
Cel jaki przyświeca Markowi, to stworzenie otwartego miejsca relaksu, dla wszystkich, który wśród piękna przyrody potrzebują zapomnieć o troskach…

Zajrzyjcie też tutaj: https://zrzutka.pl/tccwz5…

źródło:UM w Kole

 

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com