Organizatorem tegorocznej dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski” była Szkoła Podstawowa nr 18 im. Zofii Nałkowskiej we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs objęty jest patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a na stronie www kuratorium zamieszczony jest on na liście konkursów tematycznych prowadzonych w roku szkolnym 2020/21 pod pozycją nr 42.
Nauczyciele historii, opiekunowie dwuosobowych drużyn, poprzez eliminacje szkolne wyłonili i zgłosili organizatorom do etapu wojewódzkiego konkursu aż 65 drużyn, reprezentujących 51 szkół z całej Wielkopolski, Etap wojewódzki odbył się w trybie zdalnym 11 marca 2021 roku i zapewnił on jedenastu najlepszym drużynom ze szkół podstawowych, w tej liczbie także i naszej reprezentacji kwalifikację do finału konkursu, który odbył się także w trybie zdalnym 23 marca 2021 roku. Na podstawie uzyskanych wyników z obu części finału w grupie klasyfikacyjnej uczniów szkół podstawowych III miejsce uzyskali nasi uczniowie Michał Andrzejewski z klasy 8 D i Antoni Griniewicz z klasy 8 A.
Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom z udziałem zaproszonych gości i przy zachowaniu reżimu sanitarnego odbył się 10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu.
Dyrektor szkoły oraz opiekun konkursu p. Monika Broda gratulują laureatom i uzyskanych wyników i życzą dalszych sukcesów!
źródło:SP nr 1 w Kole