Konińscy funkcjonariusze zatrzymali 7 kierowców pod wpływem alkoholu , rekordzistka miała ponad 2,5 promila!
Pomimo cały czas trwającej kampanii informacyjnej dotyczącej negatywnych skutków kierowania po alkoholu nadal nie brakuje osób, które na szali kładą alkohol i życie własne oraz innych. Od piątku policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 7 kierowców będących pod wpływem alkoholu – niechlubna rekordzistka w chwili zatrzymania miała ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.
Blisko 1,5 ‰ …
W piątek (02.02) krótko po godzinie 15.00 dyżurny konińskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Kazimierskiej, w którym pojazd miał uderzyć w słup latarni ulicznej. Przybyli na miejsce policjanci poddali 43-letniego sprawcę kolizji, badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że ma blisko 1,5 promila w organizmie. Za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 500 zł a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem.
Ponad 2,5‰ …
Tego samego dnia wieczorem, w Posoce na ul. Rzgowskiej, 37-letnia mieszkanka Konina, kierując pojazdem marki Ford Fiesta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w sygnalizator świetlny S-3. Jak się okazało miała ponad 2,5 promila i nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Poza odholowanym pojazdem, mandatem w kwocie 1500 zł/10pkt karnymi za spowodowanie zdarzenia drogowego i nocą spędzoną w policyjnym areszcie kobiecie przyjdzie się teraz mocno tłumaczyć przed Sądem z kierowania w stanie nietrzeźwości.
Niespełna 1‰ …
W sobotę rano (03.02) 45-letni mieszkaniec gminy Ślesin został zatrzymany do kontroli drogowej przez miejscowych funkcjonariuszy. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma blisko promil w organizmie.
2‰ i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Wieczorem tego samego dnia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie odebrał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej 2 pojazdów na Rondzie Solidarności w Koninie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawca tego zdarzenia, 28-letni mieszkaniec Starego Miasta, kierując samochodem marki Citroen nie dość, że nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Renault to dodatkowo posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów a ponadto znajduje się w stanie nietrzeźwości.
Za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi a pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking. Sprawa nietrzeźwości trafi do Sądu.
Ponad 0,5‰ …
Ponad 0,5 promila to „wynik” 23-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który kierował pojazdem marki Hyundai Tucson w miejscowości Wilczogóra. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sprawę skierowali do Sądu.
Kierowanie w stanie po użyciu alkoholu
W niedzielny poranek (04.02) pełniący służbę na Autostradzie A2 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Audi, niespełna 30-letniego mieszkańca Poznania, który jak się okazało po zbadaniu alkomatem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.
Jazda po alkoholu „przytrafiła się” także 24-latkowi, mieszkańcowi gminy Kleczew, który niedzielnym popołudniem (04.02) został zatrzymany w Starym Mieście na ul. Głównej przez patrol konińskiej drogówki. W toku kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, kierował pojazdem bez ważnej polisy OC a także niesprawnym technicznie. W organizmie miał blisko pół promila alkoholu.
Jest to tylko kilka z przykładów skrajnej nieodpowiedzialności ujawnionej podczas minionego weekendu.
Każda z tych osób odpowie za swoje postępowanie przed Sądem!
Pamiętajmy, że połączenie alkoholu z brawurą, brakiem uprawnień, a zwłaszcza z kierownicą może nieść za sobą dramatyczne skutki.
foto: Kolskiefakty.pl
źródło: KMP w Koninie
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com