Konin znalazł się na trasie Zimowej Wyprawy Rowerowej Pawła Małaszko. Mieszkający w Niechorzu  podróżnik jedzie w szczytnym celu – do e-skarbonki zbiera pieniądze dla WOŚP. Celem jego podróży jest Turcja.

Małaszko wsiadł na rower 6 stycznia, codziennie – niezależnie od warunków pogodowych – pokonuje dziesiątki kilometrów. 8 stycznia, w trzecim dniu podróży, dotarł do Konina. Przyjechał tu z Wągrowca, pokonując ponad 100 km. – 11 godzin w trasie, z czego prawie 8 na rowerze. Bardzo długi dzień, dużo wrażeń, troszkę stresu i nerwów, czy Paweł da radę, czy dojedzie, o której. Dojechał!!! Późno, bo o 21, lekko zmęczony, ale bardzo pozytywnie naładowany – czytamy w raporcie z wyprawy na FB.  

W Koninie Małaszko spędził noc w bursie szkolnej przy „Koperniku”. W niedzielę o poranku wyruszył w dalszą trasę – do Sieradza. Z miasta wyjechał z eskortą niezawodnych cyklistów z CIKLO KONIN. Spokojnej drogi życzył mu zastępca prezydenta Konina Witold Nowak – prywatnie zapalony rowerzysta.

To nie jest pierwsza zimowa samotna wyprawa Pawła Małaszko. W ubiegłym roku pokonał dla WOŚP około 3,5 tysiąca kilometrów po Polsce. Szczegółowe relacje z wyprawy możecie przeczytać na profilu na FB: Paweł Małaszko Zimowa Wyprawa Rowerowa. Pieniądze dla orkiestry można wpłacać do e-skarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/cjatfm

Panie Pawle, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

źródło:UM w Koninie