UWAGA MIESZKAŃCY!

Komunikat Starosty Kolskiego z dnia 27 sierpnia 2020 r. !

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie powiatu kolskiego, zgodnie z informacją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 26.08.2020 r. o 57 nowych zakażeniach, przypominam o bezwzględnym przestrzeganiu reżimów sanitarnych i stosowaniu się do wszystkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Należy przestrzegać zasad obowiązujących w kwarantannie i izolacji domowej oraz zasad higieny w przestrzeni publicznej.

Przypominam o przestrzeganiu dystansu społecznego, stosowaniu maseczek ochronnych i środków dezynfekujących, zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia.

O zmianach w sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kolskiego oraz podejmowanych, w związku z tym, działaniach będę powiadamiał Mieszkańców na bieżąco.

Proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności, w szczególności proszę o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak: zaopatrzenie w żywność i leki, załatwienie spraw urzędowych, czy po prostu rozmowę.

Apeluję o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych na stronach: www.gis.gov.plwww.gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Najważniejszym jest, aby zachować spokój i rozsądek, o co proszę wszystkich Mieszkańców powiatu kolskiego.

źródło:Starostwo Powiatowe w Kole

Leave a comment