W minioną środę 25 sierpnia br. kolscy kryminalni udali się do jednego z mieszkań na terenie Koła gdzie miał ukrywać się 44-letni mieszkaniec naszego miasta poszukiwany dwoma listami gończymi.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się wewnątrz mieszkania. Poszukiwany wraz z przebywającymi z nim w mieszkaniu kompanami zabarykadował się, po czym podjął próbę ucieczki przez okno na prowizorycznej linie utworzonej z kabli i prześcieradła. Gdy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali” postanowił wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Policjanci przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać poszukiwanego, który w trakcie zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im. Wraz z poszukiwanym zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna, 36-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z zatrzymanym dokonał czynnej napaści na interweniujących policjantów. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę ujawnili przeszło 12 gramów marihuany. Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

27 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zastosował wobec jednego z podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy natomiast wobec drugiego z mężczyz zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Za najcięższe przestępstwo zarzucane podejrzanym czyli czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło:KPP w Kole