25 września w sali sesyjnej  Ratusza Miejskiego odbyła się ważna uroczystość dla naszego miasta. Pan Kazimierz Kasperkiewicz   zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej i uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego, na wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, został wyróżniony Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Odznakę, w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, wręczył uhonorowanemu Radny Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak w asyście Posła na Sejm RP Leszka Galemby. List gratulacyjny i bukiet kwiatów złożył na ręce Pana Kazimierz obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski wraz z reprezentującą Radę Miejską radną Urszulą Pękacz. Do gratulacji dołączyli się również członkowie stowarzyszenia, a także przybyli na tę uroczystość goście.

Pan Kazimierz to znany i ceniony regionalista związany z naszym miasta, szczycącym się m. in.: tytułem Honorowego Obywatela Miasta Koła oraz Zasłużonego dla Powiatu Kolskiego. W 2008 r., w uznaniu zasług dla kultury, otrzymał Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego w Poznaniu. Jest autorem ok. 250 artykułów  i publikacji o tematyce regionalistycznej.

Już niebawem ukażę się kolejna publikacja dotycząca tablic pamiątkowych w obiektach sakralnych Koła i powiatu kolskiego, do której wraz z lokalnym regionalistą i społecznikiem Jackiem Skryckim gromadzi i opracowuje materiał.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl

Leave a comment