Kolejna akcja charytatywna Kamila zakończona sukcesem!!! Po raz kolejny Kamil Jaroszewski, człowiek znany z organizacji szczytnych akcji na rzecz potrzebujących osób udowodnił, że ma „wielkie serce” i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Z uporem i ambicją realizuje cele, których się podejmuje i które sam sobie wyznacza. Tak było i tym razem. Przemierzył w jeden dzień ok. 360 km dla Pawełka – 12 letniego chłopca, który cały czas zmaga się z chorobą. Pawełek wraz z mamą Dorotą, mieszka w małej wsi Nowiny Brdowskie. Mama wychowująca samotnie syna nie pracuje, gdyż musi cały czas zajmować się synem. Większość domowego budżetu przeznaczana jest na rehabilitację chłopca oraz wizyty u lekarza w Poznaniu. Pawełek  przeszedł już 11 operacji rekonstrukcji stopy. Pod koniec września zaplanowana była kolejna operacja, jednak ze względu zdrowotnych Pawełka została przeniesiona na inny termin. Matka chłopca rozpoczęła remont domu, by stworzyć dziecku godne warunki bytowe. Zbliża się zima a piec jaki posiada ta rodzina zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców tego domu. Matka nie ma już funduszy, by dokończyć remont. O rodzinie, która potrzebuje pomocy finansowej, Kamil dowiedział się od koleżanki Justyny, nauczycielki Pawełka,i to własnie dla niej postanowić przemierzyć kolejne kilometry.

Kamil w trasę „Z pasją po zdrowie Pawełka” Koło – Lublin wyruszył 25 września br. spod Ratusza Miejskiego w Kole. Podróż przebiegła pomyślnie. Tylko na niedługim odcinku trasy, napotkał go deszcz. Miasto Lublin przyjęło Kamila bardzo ciepło. Więcej informacji w naszym wcześniejszym artykule: https://kolskiefakty.pl/aktualnosci/kamil-jaroszewski-kolo-lublin-z-pasja-po-zdrowie-pawelka-relacja-foto-video/

W realizacji swoich przedsięwzięć Kamil zawsze może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta w Kole i pana Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, a także Pani Katarzyny Wojtysiak – pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta, która podczas każdej akcji  pomaga i czuwa nad organizacją przebiegu całej akcji.

Wraz z akcją „Z pasją po zdrowie Pawełka” zorganizowana została zrzutka, na rehabilitację chłopca, a także na piec, który ze względu na nadchodzącą zimę,  jest rodzinie niezbędny do normalnego funkcjonowania.inicjatorem zrzutki jest wychowawca Pawełka,Pan  Bartosz Mikołajczyk. Kwota uzyskana z zrzutki to  10 531 zł. W przedsięwzięcie  włączył się również Zespół Szkół w Brdowie, której Pawełek jest uczniem. Głos zabrał również obecny na konferencji prasowej Dyrektor Szkoły w Brdowie – pan Dariusz Racinowski, który opowiedział o działaniach podjętych na terenie szkoły w związku z prowadzoną przez Kamila akcją. Od 3 lat działa przy szkole Szkolny Klub Wolontariatu. Jednym z działań podjętych przez Klub na rzecz Pawełka, która odbyła się w roku szkolnym 2018/2019, była organizacja słodkich czwartków, podczas których przeprowadzono sprzedaż słodkości, a zysk uzyskany ze sprzedaży przeznaczony był na pomoc dla Pawełka i jeszcze jednego ucznia. W następnym roku odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, które uczniowie wykonywali na zajęciach w szkole. Ze sprzedaży ozdób udało się zebrać kwotę 1540 zł, która w całości przeznaczona została na rehabilitację Pawełka. W Dniu Nauczyciela w Zespole Szkół w Brdowie podsumowano trzecią już akcję przeprowadzoną dla Pawełka, podczas której zachęcano uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do wsparcia akcji wrzucając dowolną kwotę do przygotowanej puszki. Zebrano kwotę 1602,15 zł. W akcję włączyły się również seniorki z Klubu Seniora w Babiaku. Rodzina może również liczyć na wsparcie osób indywidualnych, które przekazują paczki oraz inne potrzebne rzeczy.

W akcję miała włączyć się Gmina Babiak na czele z panem Wójtem Wojciechem Chojnowskim, jednak ze strony Gminy Babiak zarówno Kamil, jak i jego mama Pawełka, nie otrzymali żadnego wsparcia.

Patronat Honorowy objął Urząd Miejski  w Kole na czele z Burmistrzem Miasta Krzysztofem Witkowskim.

Partnerami strategicznymi akcji były trzy firmy: firma PROFI-EKO Sp. z o.o. z Inowrocławia, która wpłaciła łącznie 6 000 tyś. zł. dopinając tym samym zrzutkę , firma FORTA Logistics Sp. z o.o. z Warszawy – kwota 1500zł , OWNPOWER POLSKA S.A. z Koła – kwota 1000 zł .

W zbiórkę włączyła się także Grupa MTB z Koła, Gminny Klub Sportowy „Nałęcz” Babiak,  a także osoby prywatne, które dokonały wpłat na konto zrzutki. Pawełek otrzyma również 5 masaży od Michała Wojciechowskiego – Gabinet Terapii Manualnej w Babiaku , które do tej pory pani Dorota, ze względu na brak środków finansowych, wykonywała sama.

Kamil pragnie skierować serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się w akcję i ani chwili nie powątpiewali z jego możliwości.

Słowa uznania i podziękowania pragnie skierować do: Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, który udzielił mu wsparcia ze strony miejskiego samorządu i objął akcję Honorowym Patronatem, a także, pani Katarzyny Wojtysiak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta Koła, która czuwała nad przebiegiem akcji. Hotelu Wieniawski w Lublinie  – który zorganizował nocleg, Centrum Inspiracji Turystycznej w Lublinie, a także Samorządu Miasta Lublin i wszystkim, którzy tak ciepło i gościnnie przyjęli Kamila w tym mieście.Dziękuje również wszystkich sponsorom, którzy włączyli się w akcję, a także Zespołowi Szkół w Brdowie na czele z Dyrektorem placówki – panem Dariuszem Racinowskim, uczniami, rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz seniorkom z Klubu Seniora w Babiaku. Znajomemu Szymonowi Łajdeckiemu  – Firma THEMA ARTIS dziękuję za przygotowanie plakatów wyjazdowych dotyczących akcji.Ponadto dziękuję mediom:Kolskiefakty.pl, LM.PL, TVK Kablowa w Kole,Przegląd Kolski oraz innym Portalom, które promowały moje akcje.

Przed Pawełkiem jeszcze wiele operacji, jednak już dziś cieszymy się, że Pawełek i jego mama napotkali na swojej drodze, tak wiele osób o „ogromnym sercach”, którzy zechcieli włączyć się i wesprzeć w akcję „Z pasją po zdrowie Pawełka”.

To jednak nie koniec pomocy dla tej wspaniałej rodziny. Za rok planuje kolejną akcję charytatywną, która tym razem liczyć będzie ok. 1500 km i potrwa ok. 15-20 dni.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

projekt plakatu:Szymon Łajdecki THEMA ARTIS KONIN

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com