Kamil Jaroszewski po raz kolejny pokazał, że „dla chcącego, nic trudnego”. Pełen optymizmu i zaangażowania w kolejną akcję charytatywną, tym razem dla Pawełka – uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej w Brdowie, pokonał w jeden dzień trasę Koło – Lublin. „Z pasją po zdrowie Pawełka” – wyruszył 25 września br. spod kolskiego Ratusza i pokonał ok. 330 -350 km. Trasa do Lublina wiodła przez: Kłodawę – Łęczycę-Stryków – Rawę Mazowiecką – Radom – Puławy.

Akcja Koło Lublin została zakończona sukcesem! W Lublinie przywitał Kamila pan Tomasz Rakowski  – Dyrektor ds. marketingu miasta.

Następnego dnia, w poniedziałek Kamil spotkał się w przewodnikiem Szymonem Trzcińskim z Centrum Inspiracji Turystycznej. W celu pokazaniu Kamilowi miasta i  zwiedzenia zabytków, pokonali na rowerze ok. 40 km. Podczas zwiedzania Kamil zobaczył m.in.: obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany Majdankiem, cmentarz, zalew Zemborzycki , a także wąwozy, które pełnią funkcje terenów rekreacyjno-wypoczynkowych i miejsc przebiegu ciągów komunikacyjnych.Jednym słowem warto zwiedzić i zobaczyć Lublin, a także całą scianę wschodnią.

W przeddzień miał okazję zwiedzić miasto Lublin w pojedynkę i zobaczyć m.in.: basztę na Zamku Lubelskim, która  zwana jest donżonem. Jest to jedyny po tej stronie Wisły zabytek sztuki romańskiej. Ta murowana budowla wchodzi w skład kompleksu Zamku Lubelskiego. Zwiedził Wieżę Trynitarską zwana również Bramą Trynitarską. Z platformy widokowej, na wysokości 40 metrów miał okazję zobaczyć  rozległą panoramę miasta.

Miasto Lublin zauroczyło Kamila również wieczorem. Klimat miasta, zabytki oraz piękne świetlne fontanny mieniące się różnymi kolorami zrobiły na Kamilu ogromne wrażenia. Zwiedzając Lublin (miasto położone na wschodzie Polski),  spotkał się z bezinteresowną życzliwością i gościnnością mieszkańców. Miał również okazję skosztować regionalnego jedzenia w restauracji „Sielsko Anielsko”, która mieści się na Starym Rynku.

Serdeczne podziękowania pragnie skierować dla Hotelu Wieniawski  – który zorganizował dla niego nocleg, Centrum Informacji Turystycznej w Lublinie, a także dla Samorządu Miasta Lublina i wszystkich, którzy tak ciepło i gościnnie przyjęli Kamila w tym mieście. Słowa uznania pragnie również skierować  do Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, który udzielił mu wsparcia ze strony miejskiego samorządu i objął akcję Honorowym Patronatem, a także pani Katarzyny Wojtysiak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta Koła, która czuwała nad przebiegiem akcji.

Po zakończonej zrzutce w kolskim Ratuszu odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca całokształt akcji „Z pasją po zdrowie Pawełka”Nadal trwa zbiórka pieniędzy i każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może wpłacić dowolną kwotę na konto zrzutki. Poniżej link do zrzutki:.https://zrzutka.pl/4dtytj

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

muzyka:www.bensound.com

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com