Tylko jednej soboty na drogach powiatu kolskiego, trzech kierujących utraciło prawo jazdy. Wszystkie osoby wykazały się lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów związanych z ograniczeniami prędkości w terenie zabudowanym. Oprócz braku prawa jazdy, odczują także kary finansowe.

18 października br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole podczas kontrolowania prędkości kierujących zatrzymali trzem osobom dokument prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Byli to kierujący samochodami osobowymi, którzy świadomie zlekceważyli obowiązujące w Polsce prawo w ruchu drogowym.

Dwaj kierujący swoje prawa jazdy stracili na terenie gminy Babiak w godzinach porannych. Dokładnie o 7:30 policjanci namierzyli pojazd marki mercedes, którym kierujący jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje tzw. “pięćdziesiątka”.

Zaledwie pół godziny później, w tym samym miejscu funkcjonariusze zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który także mercedesem jechał z prędkością 106km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 32-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który w miejscowości Krzewo, volkswagenem pędził z prędkością 117 km/h. Oznacza to, że w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 67 km/h.

We wszystkich powyższych przypadkach, mundurowi zgodnie z obowiązującymi przepisami obligatoryjnie zatrzymali kierującym prawa jazdy i nałożyli na nich wysokie mandaty karne oraz punkty karne.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com