Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole zapraszają mieszkańców miasta i powiatu (którzy ukończyli 15 lat) do udziału w IV Dyktandzie dla Dorosłych i Młodzieży zorganizowanym na okoliczność jubileuszu – 40. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski oraz Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

Regulamin Dyktanda dostępny jest na stronie internetowej Organizatora: www.biblioteka-kolo.pl

Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udziela Marzena Franiak: e-mail: wypozyczalnia@biblioteka-kolo.pl, tel. 63 2178006.

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 marca 2019 r. Dyktando odbędzie się 19 marca o godz. 10:00 w Sali Sesyjnej Ratusza w Kole, ul. Stary Rynek 1. Prosimy o zabranie długopisów i podpórek do pisania.

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca będzie puchar Mistrza Ortografii Koło 2020, książka oraz dyplom. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca będą nagrody książkowe oraz dyplomy. Wyróżnieni otrzymają nagrody niespodzianki oraz dyplomy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 maja 2020 r. w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

Za podstawę reguł i zasad ortograficznych obrano Wielki słownik ortograficzny języka polskiego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod red. Edwarda Polańskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2016 (dodruk 2018).

Źródło: PiMBP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com