Gala finałowa konkursu Flash historia z MEN Przemysławem Czarnkiem
14 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczania nagród w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Flash historia”. Organizatorem Konkursu była Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. W gali, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Edukacji I nauki w Warszawie uczestniczyli wyróżnieni w tym konkursie uczniowie z klasy 5 d ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole. Dyplomy i nagrody z rąk Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka otrzymali Laura Miszczak oraz Michał Gajda. Opiekunem konkursu była nauczycielka historii p. Monika Broda.
Celem konkursu było upamiętnienie osób, miejsc, wydarzeń związanych z antykomunistycznym podziemiem niepodległościowym, popularyzacja wiedzy o powstaniu styczniowym oraz upamiętnienie powstania w getcie warszawskim.
Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie pracy, która będzie stanowiła wartościowe źródło wiedzy historycznej (fotografia pomnika lub miejsca ważnego dla historii naszego kraju lub regionu wraz z opisem).
Laura w swojej pracy opisała historię Żołnierza Niezłomnego – Zygmunta Wawrzyniaka, którego mogiła znajduje się na kolskim cmentarzu. Natomiast Michał uwiecznił Powstanie styczniowe.
GRATULUJEMY LAURZE I MICHAŁOWI I ZYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
źródło:Monika Broda
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com