Policjanci z kolskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W akcji udział brali także policjanci ruchu drogowego z ościennych powiatów. W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, kontrolowali ich stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów.

W miniony czwartek 4 marca na terenie powiatu kolskiego można było zauważyć większą liczbę policjantów ruchu drogowego. Wszystko za sprawą powtarzanych cyklicznie działań międzypowiatowych ukierunkowanych na egzekwowanie przestrzegania przepisów drogowych. W tym dniu na terenie naszego powiatu służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Koła, Turku i Konina. Cykliczne działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa drogowego naszego powiatu oraz w celu uświadomienia kierowcom, że popełnianie nawet drobnych wykroczeń drogowych, może czasem prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, nieudzielaniem pierwszeństwa przejazdu, a także jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożeniem dzieci bez fotelików. Podczas działań skontrolowano ponad 60 pojazdów, ujawniono 61 wykroczeń, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h.

źródło:KPP w Kole