Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole na pożegnanie TEGOROCZNEGO LATA zaprosili 25 września (w sobotnie popołudnie) młodych mieszkańców naszego miasta na dwubój sportowo/obronny do Ośrodka Ligi Obrony Kraju przy ul. Pułaskiego 8.
Przybyłych powitali wspólnie dyrektor kolskiego MTC i kierownik Klubu LOK a także członek Zarządu Powiatowego (skarbnik) LOK w Kole Mirosław Mikołajczyk
Po zapoznaniu się z regulaminem pobytu na strzelnicy, młodzi strzelcy najpierw oddali po 10 strzałów z pneumatyka kal. 4,5 mm do tarczy z odległości 10 m.
W kategorii chłopców najlepszym z 42 pkt okazał się 13 letni Jakub Goszczyk przed 9 letnim Natankiem Wojewodą z 32 pkt. Trzecie miejsce z 24 pkt wystrzelał 7 letni Radek Goszczyk a tuż za nim z 22 pkt 11 letni Dawid Balcerzak. W kategorii
dziewcząt zwyciężyły z po 36 pkt 12 letnie Ania Bartosik i Sandra Adamkiewicz. Tuż za nimi z 20 pkt była 6 letnia Zuzia Balcerzak.
Po konkursie strzeleckim odbyła się konkurencja rzutu granatem obronnym F-1 do celu, za który posłużyła opona samochodowa. Z odległości 5 metrów większość rzutów oddawano celnych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła z 10 celnymi rzutami Ania Bartosik przed Sandrą Adamkiewicz – 8 celnych trafień. Trzecią była Zuzia Balcerzak z 6 trafieniami. W kategorii chłopców z 12 trafieniami zwyciężył Jakub Goszczyk przed Natankiem Wojewodą z 8 trafieniami oraz przed Dawidem Balcerzakiem i Radkiem Goszczykiem po 7 trafień.
Również i ich mamy sprawdziły celność swojego oka w strzałach z pneumatyka do tarczy. Z 33 pkt zwyciężyła Agata Bartosik przed Anną Balcerzak z 31 pkt i przed Agnieszką Wojewodą z 27 pkt. W rzutach granatem do celu także i 7 trafieniami najlepsza okazała się Agata Bartosik przed Agnieszką Wojewodą z 6 trafieniami i przed Anną Balcerzak z 4 trafieniami.
Zawody zakończyło pamiątkowe zdjęcie. W klubowej świetlicy, podczas ciepłego posiłku (herbata, serdelki i świeże bułeczki), który przygotowała Małgorzata Stężewska, wszyscy uczestnicy obdarowani zostali przez organizatorów słodyczami.
W ten sposób Staromiejski Klub LOK i Kolskie Muzeum wraz z uczestnikami zawodów pożegnali tegoroczne wyjątkowo ciepłe lato a także zainicjowali organizację wspólnych zajęć dla dzieci i młodzieży – w również przepięknej porze roku, jaką jest jesień.
Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz
źródło.UM w Kole