Dwie uczennice z nagrodą finansową od Radnego Adriana Króla
Miłą niespodziankę dwóm wyróżniającym się w nauce uczennicom z kolskich szkół podstawowych nr 4 i nr 5 sprawił radny miejski Adrian Król. Uhonorował wysokie osiągnięcia w nauce, fundując nagrody finansowe w wysokości po 1.000 zł.
Za najlepsze wyniki w nauce wśród tegorocznych absolwentów stypendia otrzymały: Martyna Jarecka (SP nr 4) i Oliwia Kadzidłowska (SP nr 5). Radny już w ubiegłym roku nagrodził najlepszą uczennicę w Szkole Podstawowej nr 4. W bieżącym roku przeznaczył dwie nagrody po 1.000 zł dla najlepszych ósmoklasistów z SP nr 4 i SP nr 5.
– W tej szkole czuję się jak u siebie, byłem obecny tutaj na uroczystościach Świąt Bożonarodzeniowych połączonych z Dniem Babci i Dziadka, odwiedziłem Was w tłusty czwartek z pączkami, także odwiedziłem oddział przedszkolny w dniu 1 czerwca, a przed tygodniem byłem na festynie rodzinnym, jestem też dziś z tej samej okazji co rok temu, czyli by przekazać nagrodę finansową najlepszemu absolwentowi – powiedział radny w SP nr 4. – Jednocześnie chciałem podzielić się z Państwem dobrymi wiadomościami. Otóż rok temu mówiłem o potrzebie budowy chodnika w ulicy Klonowej, by poprawić bezpieczeństwo w obrębie szkoły, o co zabiegam od 3 lat. Dn. 30 maja br. z inicjatywy Starosty Kolskiego odbyło się spotkanie w sprawie ul. Klonowej, na którym Pan Starosta jako zarządca drogi wyraził gotowość do budowy chodnika wraz z przebudową wjazdu drogi wewnętrznej do firmy Eurobeef. Serdecznie dziękuję Panu staroście Robertowi Kropidłowskiemu i burmistrzowi Krzysztofowi Witkowskiemu za wsparcie od początkowych starań o poprawę bezpieczeństwa przy SP nr 4. Inwestycja będzie realizowana przez samorządy: powiatowy, miejski i gminny.
W kolskiej piątce wizyta radnego również była dużym zaskoczeniem dla uczniów i obecnych rodziców. – Jestem absolwentem tej szkoły, jej mury opuściłem dokładnie 23 lata temu. – powiedział radny. Wspomniał, że za jego czasów w piłkę grało się na dwóch żużlowych boiskach w miejscu, gdzie dziś stoi piękny plac zabaw. – Tych boisk żużlowych już nie ma, a ich miejsce zajął nowoczesny kompleks, którego pobudowanie było możliwe dzięki Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Witkowskiemu. Na inwestycję zostały pozyskane 3 mln zł, które Rada Miejska przyjęła do budżetu. W tej kadencji włodarz pozyskał ponad 50 mln zł dodatkowych środków, co stanowi prawie połowę rocznego budżetu miasta.
Wysokość nagród zrobiła na uczniach duże wrażenia, nagrodzili radnego brawami. Na zakończenie spotkań p. Król podkreślił, iż ma nadzieję, że znajdzie naśladowców i za jego przykładem inni radni, może przyszłej kadencji, będą wspierać finansowo zdolną kolską młodzież.
Pan Adrian Król funkcję radnego traktuje bardzo poważnie, nie przez pryzmat samego głosowania, stąd liczne inicjatywy, jak konkursy ekologiczne, tłusty czwartek, dzień kobiet, dzień dziecka czy też właśnie nagrody finansowe dla najlepszych absolwentów. Będąc w SP nr 5 radny wspomniał o swojej wieloletniej wychowawczyni pani Izabeli Szydłowskiej kierując w jej stronę wiele ciepłych i miłych słów, nie wiedząc, że była obecna na sali. Mimo, że minęły już 23 lata od opuszczenia murów SP nr 5 przez radnego to ten budynek zawsze będzie kojarzył mu się z osobą byłej wychowawczyni.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com