W dniu wczorajszym Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole  – Robert Gajda  gościł delegację z zaprzyjaźnionego Miasta Partnerskiego Ładyżyn. Odwiedzający spółkę delegaci w składzie: Mer miasta Ładyżyna Valery Kolomeytsev ,  pierwszy zastępca mera miasta Ładyżyna Pavel Anushchenko oraz Sergey  Balamut – Kierownik Centrum Medycznego , mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje zakład udając się m.in.: na plac budowy, gdzie obecnie trwa przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków – tak ważne i kluczowe dla spółki przedsięwzięcie, a także zwiedzając laboratorium spółki, w którym wykonywane wszystkie niezbędne badania wody i ścieków.

Wszelkich informacji dotyczących realizowanej inwestycji dostarczyli Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Prezes spółki,Dyrektor finansowy Krzysztof Bąkowski,a także pracownicy zakładu i Urzędu Miasta w Kole. Prezes spółki Robert Gajda podziękował delegacji za przyjęcie zaproszenia, którego celem jest poznanie działalności spółki i zapoznanie się z nowym projektem rozbudowy oczyszczalni ścieków   – jedną z pierwszych w Wielkopolsce oczyszczalni, która w pełni ekologicznie przetwarzać będzie odpady ściekowe. Swoje zadowolenie z pobytu w naszym mieście wyraził pierwszy zastępca mera Ładyżyna Pavel Anushchenko, dziękując burmistrzowi i mieszkańcom miasta, za serdeczne przyjęcie i możliwość zobaczenia  czegoś nowego. ….korzystając z okazji chciałbym zaprosić naszych przyjaciół do nas. 24 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę założenia w 1242 roku naszego miasta – dodał w swojej wypowiedzi.

W wizytacji wzięli również udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kole: Artur Zwierzyński – Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego oraz Mirosław Kwiręg  – Naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta a także tłumaczki .

autor:Kolskiefakty.pl

foto/videoKolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl