Kochani ! ❤️
Czas na podsumowanie jednego z większych projektów zrealizowanych w tym roku szkolnym, przez nauczycieli naszej placówki. Dzięki wielu staraniom Pań – Wiolety Świder, Joanny Pietrzak oraz Aleksandry Świder, udało się spełnić marzenie naszych uczniów – Kacpra oraz Kuby. Ekipa programu „Nasz nowy dom” zaskoczona tak fatalnymi warunkami mieszkaniowymi, które ujrzały światło dzienne we wcześniejszym reportażu telewizji TVP, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i w ciągu ZALEDWIE 5 DNI, udało im się!
Udało im się dokonać czegoś, w co wielu ludzi wątpiło… a jednak! 
Dom Pani Agaty Przybyłowicz jest suchy, pozbawiony wilgoci i pachnący. Pan architekt zaprojektował z dokładnością co do centymetra powierzchnię domu tak, by była w pełni wykorzystana i użyteczna dla rodziny. Ekipa „Nasz nowy dom” wyremontowała i stworzyła wspaniałe warunki, zapewniające chłopcom lepszy rozwój. Mamy nadzieję, że dom pozbawiony pleśni, pozwoli chłopcom pozbyć się infekcji na długo… w końcu mogą teraz oddychać zdrowym, czystym powietrzem, a i my odetchnęliśmy z ulgą, że wszystko się powiodło.
W związku z tak dużym odzewem podczas trwania remontu i chęcią pomocy z różnych stron informujemy, że rodzina nadal ma wiele potrzeb, związanych m.in. z terapią chłopców oraz wizytami u specjalistów. Zbiórka pieniążków została zamknięta, natomiast jeśli osoby nadal mają ochotę pomóc pani Agacie, serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Panie, które są inicjatorkami przedsięwzięcia serdecznie dziękują za nieocenioną pomoc wszystkim obecnym podczas sobotniego finału, a przede wszystkim:
p. Dyrektor Elżbiecie Budzińskiej, p. Marioli Mroczkowskiej, p. Paulinie Pietrzak, p. Marcie Oblizajek.

źródło:Specjalny Ośrodek – Wychowawczy im.Świetego  Mikołaja w Kole