ARESZT ZA ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Kolscy kryminalni zatrzymali 23-latkę, u której znaleźli znaczną ilość substancji psychotropowych. Zgodnie z decyzją sądu podejrzana trafiła już na 3 miesiące do aresztu tymczasowego. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 12 grudnia 2022 roku policjanci przystąpili do przeszukania jednego z mieszkań na terenie miasta Koła. W trakcie wykonywania czynności znaleźli foliowy zwitek, ze zbryloną substancja. Po jej przebadaniu okazało się, że jest to substancja, której posiadanie jest zabronione. Następnie kryminalni natrafili na sejf wewnątrz, którego znajdowało się przeszło 460 gramów substancji psychotropowej. Łącznie 23-latka w miejscu zamieszkania posiadała prawie 500 gramów substancji zakazanych.

Kobieta została zatrzymana, a następnie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi jej teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd już zastosował wobec podejrzanej 3-miesięczny areszt tymczasowy.

źródło:KPP w Kole