Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole zostało laureatem #OSEWyzwanie otrzymując mobilną pracownię komputerową!

1606 szkół z całej Polski zgłosiło się do konkursu #OSEWyzwanie, organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, które będą wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole spełniło wszystkie wymogi konkursowe i zostało laureatem #OSEWyzwanie otrzymując mobilna pracownię komputerową wyposażoną w 16 laptopów, przenośną szafę oraz inne akcesoria.

Źródło: LO Koło

Leave a comment