Kolski SOSW z nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

Reprezentacja SOSW w Kole wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół Specjalnych I Stopnia, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Szczecinie.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „ Matematyka w historii” i odbyła się online. Patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, natomiast partnerem była Fundacja PKO Banku Polskiego. W konkursie uczestniczyli  uczniowie z 11 placówek kształcenia specjalnego z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.
Kolski ośrodek reprezentowali uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia : Jolanta Jaskólska i Kacper Marciniak. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie w zespołach rozwiązywali 25 zadań matematycznych, a w etapie drugim musieli indywidualnie, na czas, prawidłowo dokonać obliczeń arytmetycznych o tytuł „Mistrza Rachunków” i „Wicemistrza Rachunków” w kategorii dziewcząt i chłopców.  Chociaż organizatorzy nie przyznawali w tym roku miejsc, to kolski SOSW ma się czym pochwalić. Drużynowo zdobył największą liczbę punktów spośród wszystkich 11 placówek biorących udział w konkursie. Indywidualnie również odnieśli sukcesy, bowiem w kategorii dziewcząt Jolanta Jaskólska zajęła II miejsce zdobywając tytuł „Wicemistrza rachunków”, natomiast w kategorii chłopców Kacper Marciniak uplasował się na miejscu trzecim. Dumy ze swoich podopiecznych oraz radości z ich sukcesów nie kryje Krzysztof Sójecki, nauczyciel SOSW w Kole, który przygotowywał uczniów do konkursu.

Konkurs jest ważnym wydarzeniem dla społeczności związanej ze szkolnictwem specjalnym, gdyż dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ogólnopolskie konkursy przedmiotowe, zwłaszcza matematyczne, organizowane są sporadycznie.

źródło:Krzysztof Sójecki