W mijający weekend na terenie powiatu kolskiego odnotowano dwa zdarzenia drogowe w wyniku których śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 32-letni motocyklista. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 21 sierpnia br. po godz. 16:00 w miejscowości Przedecz na ul. Kilińskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna jechał motocyklem marki Yamaha ul. Kościuszki i po przejechaniu przez skrzyżowanie z nieustalonych dotychczas przyczyn uderzył w znajdujący się po lewej stronie jezdni budynek. Pomimo podjętej przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacji mężczyzna zmarł. W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał nikt inny. Na miejscu zdarzenia czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kole wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie. Niestety jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.

W niedzielę, 22 sierpnia br. przed godz. 22:00 w miejscowości Bierzwienna Długa doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego śmierć na miejscu poniósł 37-letni mieszkaniec gm. Kłodawa. 20-letni mieszkaniec gminy Kłodawa jadąc swoim samochodem marki Seat najechał na leżącego na jezdni 37-letniego mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. W celu wyjaśnienia przyczyn i ustalenia przebiegu tego tragicznego zdarzenia czynności na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kole wykonywali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie.

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, rozsądku, rozwagi i przede wszystkim trzeźwości za kierownicą. Tylko w ten sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Pamiętajmy również, aby dostosować prędkość pojazdu do ograniczeń i warunków panujących na drodze, aby w sytuacji zagrożenia móc odpowiednio szybko zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę stają się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole