Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety niektórzy zamiast kierować się przede wszystkim rozsądkiem, testują prędkość na drogach i urządzają sobie tor wyścigowy, jednocześnie stwarzając ogromne zagrożenie dla innych. Dlatego niejednokrotnie zapał takich kierowców muszą studzić policjanci.

Kolscy policjanci z ruchu drogowego, 5 maja br. zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Babiak. Policjanci prowadząc pomiar ręcznym miernikiem namierzyli, jak 55-letni kierowca hondy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to zaledwie 19-letnia mieszkanka gminy Kłodawa, która ulicą Warszawską w Kłodawie pędziła 102km/h.

Oboje kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole