Od dziś Komendą Powiatową Policji w Kole zarządzać będzie nowy Komendant. Został nim nadkom. Roman Pankowski, który zastąpi na tym stanowisku byłego komendanta insp. Artura Foryńskiego. O to, co jest powodem odejścia komendanta Artura Foryńskiego, postanowiliśmy zapytać oficera prasowego KPP w Kole sierż. sztab. Weronikę Czyżewską.  

W odpowiedzi na w/w pytanie otrzymaliśmy następującą odpowiedź. Insp. Artur Foryński złożył raport o zwolnienie i własną decyzją odszedł z Policji z uwagi na to, że ma pełną wysługę lat pracy. W związku z czym, z dniem 5 lutego odchodzi na emeryturę.

Ponadto zapytaliśmy czy odejście komendanta Artura Foryńskiego ma związek z ostatnimi wydarzeniami w kolskiej Policji, o których pisaliśmy, a także pisały inne media we wcześniejszych artykułach. Linki poniżej:

Zatrzymania przez BSW Policjantów z Kolskiej Komendy

Afera w policji w Kole. Szef związkowców zwróci się do komendanta

Oficer prasowy, poinformował, że odejście Komendanta nie ma związku z ostatnimi wydarzeniami, które miały miejsce w kolskiej komendzie, a odejście Komendanta było jego osobistą decyzją.

Zapytaliśmy także czy prawdę jest, że jeden z funkcjonariuszy ma odejść  na wcześniejszą emeryturę, a drugi zostać przeniesiony do innej jednostki.

Sierż. sztab. Weronika Czyżewska poinformowała, że nas chwilę obecną nie ma informacji o takich ruchach kadrowych.  W związku z powyższym wrócimy do tej sprawy w innym terminie.

Warto nadmienić, że nowy Komendant nadkom. Roman Pankowski był wcześniej naczelnikiem wydziału kryminalnego KPP w Kole.  Następnie został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Turku. W 2016 roku objął obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego  w Koninie.

autor:Kolskiefakty.pl

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl