Niezwykle popularne w ostatnim czasie Food Trucki, czyli samochody, które serwują przyrządzane na miejscu jedzenie, po raz drugi pojawiły się w Kole. Wszystko  w ramach Street Food Polska Festival, który trwał od 15 – 17 października br.

W Parku Miejskim im. St. Moniuszki zaparkowały najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. Były potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, azjatyckiej i polskiej. Nie zabrakło również dań wegetariańskich, a także słodkości dla prawdziwych łasuchów. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego!

Trzeba jednak przyznać, żeby zająć się takim rodzajem działalności, trzeba mieć i pasję, i czas, i umiejętności, ale przede wszystkim pomysł.

Podczas zlotu mieliśmy okazję porozmawiać z Marcinem Sklorzem, właścicielem food truckowej kuchni na kółkach „CENTRALNE BIURO SMAKU”, którą prowadzi wraz z kolegą Jarosławem Śliwką. Serwują dania kuchni azjatyckiej, ale w nie do końca oczywistym wydaniu, ponieważ świetnie łączą ze sobą smaki kuchni azjatyckie ze śląskim akcentem. Centralne Biuro Smaku zwyciężyło w tegorocznej polskiej edycji European Street Food Awards w Kielcach. Ta nietuzinkowa odsłona sajgonek ze strusiem i bao z szarpaną kaczką ujęła jury tegorocznego konkursu.

Warto nadmienić, że założycielką i pomysłodawczynią STREED FOOD POLSKA jest pani Izabela Skoczek. Pani Iza prowadzi działalność wraz z mężem Michałem, który zajmuje się prowadzenie Bloga. https://www.facebook.com/StreetFoodPolska

Michał Śliwiński to właściciel food trucka o nazwie Pichcibryka, którego prowadzi wraz z żoną.  W swojej ofercie posiada szarpaną wołowinę i wieprzowinę w różnych odsłonach. Michał również może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Więcej szczegółów znajdą Państwo w relacji video.

Dość dużym zaskoczeniem była dla przechodniów kuchnia karaibska, serwowana z food trucka Coco Loco Boyyzzz prowadzonego przez Kamila Malickiego, jedynego w tym kraju food trucka z karaibską kuchnią. Pełna kolorów, przypraw i różnorodnych smaków kuchnia cieszyła się w dużym zainteresowaniem.

Mogliśmy również zjeść pyszne burgery serwowane przez Bartka i Dawida – od Burger Shop Sulejówek, którzy zapraszają również do restauracji stacjonarnej mieszczącej się w Sulejówku.

Trzeba także nadmienić, że Anna Strajch i Jacek Pawłowski z Bang  Food Truck robią równie wyśmienite potrawy jak: BURITTO, QUESADILLA i TACO.

W tym roku mnóstwo smakowitych dań przygotowali dla Was:

Złote Paluchy Churros, Centralne Biuro Smaku Foodtruck, Pichcibryka, 50 tka Kultowe Zapiekanki, Frytki Świata, American Food Truck, Jiao zi, Szama-Man, Bang  Food Truck, Coco Loco Boyzzz, Owoczek – Świeże Owoce w Czekoladzie, Chicken VIBE, Burger Shop Sulejówek, Restauracja PRIMO, SweetGang.

Serdecznie dziękujemy za tak szeroką gamę i istny karnawał smaków dla naszego podniebienia.Zapraszamy za rok !!!

 

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl