Szczęśliwe i bogate w nowe doświadczenia dzieci i młodzież, powróciła niedawno z aktywnego wypoczynku z Obozu Artystyczno – Sportowego w Górach Świętokrzyskich, zorganizowanego przez Zespół Taneczny Muza z Miejskiego Domu Kultury w Kole. 
Codzienny plan zajęć zapewniał dostęp do wielu atrakcji sportowych. Taniec, sztuki walki, akrobatyka, zajęcia na basenie, piłka nożna oraz warsztaty wokalne sprawiły, że dzieci nie miały czasu na nudę, rozwinęły swoje zainteresowania, a niektóre odkryły zupełnie nowe pasje.
Nie zabrakło także zajęć integracyjnych. Była obozowa dyskoteka z wyborami Miss i Mistera, ognisko z pasowaniem na Czarownicę i Zbója wg legendy Gór Świętokrzyskich, warsztaty archeologiczne, na których dzieci poznały dawne zwyczaje oraz „słodkie” warsztaty karmelu, gdzie każdy robił przepyszne lizaki.
Dom Wczasów Dziecięcych „Gołoborze”, gdzie wypoczywali uczestnicy posiada bogatą infrastrukturę z basenem, salami tanecznymi, halami, boiskami, a przy tym to duży kompleks budynków z ogrodzonym terenem w małej miejscowości z dala od tłumów, co w tym roku, było szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa.
Organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje w postaci licznych konkursów z nagrodami. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla darczyńców nagród: firmom Woodmizer Kolo PolandGeberit, SCANIA Koło, Andre, CUK Ubezpieczenia, Wydawnictwu Olesiejuk. Dzięki nim, dzieci chętnie brały udział w rywalizacji i zwycięstwo w konkursie cieszyło podwójnie.
Były także dwie całodzienne wycieczki krajoznawcze. Uczestnicy podobnie jak w ubiegłym roku poznali piękno okolicznej fauny i flory, a dzięki Panu Piotrowi, miejscowemu przewodnikowi, otrzymali lekcję historii. W tym roku atrakcje zapewnił Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz zwiedzanie Kielc i okolic z pękną Jaskinią Raj, Centrum Neandertalczyka oraz rezerwatem przyrody Kadzielnia.
Organizatorzy zadbali, aby dzieci nie miały czasu na telefony i tablety. Zgodnie z założonym celem „Wyłącz smartfona-zaloguj się do życia” uczestnicy oddawali telefony w depozyt, do pięknych skrzynek wykonanych przez miejscową firmę Monmay Design Kreacja i Wytwórnia Reklamy. Dzięki temu, że telefony nie przeszkadzały, dzieci i młodzież mogła nawiązać nowe przyjaźnie i miała czas na rozmowy i zabawę. Oczywiście kiedy ktoś się stęsknił mógł zadzwonić do rodziców. Rodzice nie musieli się jednak martwić o własne pociechy, ponieważ codziennie na grupie obozowej na Facebooku otrzymywali pakiet informacji i zdjęć z przebiegu zajęć. Ciekawe gdzie za rok zabierze uczestników Zespół Taneczny Muza MDK Koło?

źródło:Zespół Taneczny MUZA

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com