Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem osobowym w Powierciu
Każdego roku na drogach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków, które prowadzą do utraty życia lub ciężkich obrażeń. Wielu z tych wypadków można było uniknąć zachowując ostrożność i zdrowy rozsądek. Dlatego też apelujemy aby na drodze przestrzegać obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa. Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Zbyt szybka jazda skraca czas reakcji kierowcy i wydłuża drogę hamowania. Dlatego ważne jest, aby zawsze dostosować prędkość do warunków na drodze oraz przestrzegać ograniczeń prędkości.
Wczoraj – 3 października przed godz. 17:00 w Powierciu przed przejściem dla pieszych doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia potrącony został również 15-letni rowerzysta znajdujący się na pasach. Obecnie policjanci zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Kierowcy oraz rowerzysta byli trzeźwi.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Przestrzeganie przepisów drogowych i obowiązujących ograniczeń prędkości pomaga zapobiegać wypadkom i chroni życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.
źródło:KPP w Kole