ZAŻĄDALI 50 ZŁOTYCH, PO CZYM POBILI I UGODZILI NOŻEM A NASTĘPNIE ZABRALI BUTLĘ GAZOWĄ I BUTY. NAJBLIŻSZE TRZY MIESIĄCE SPĘDZĄ W ARESZCIE.
W poniedziałek 22 stycznia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole został poinformowany o rannym w nogę pacjencie przebywającym w kolskim szpitalu. Jak się okazało 43-letni mieszkaniec Koła dzień wcześniej został pobity i raniony nożem, a z jego mieszkania zabrano butlę z gazem i sportowe buty. Dzięki kolskim kryminalnym sprawcy już przebywają w zakładzie karnym. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.
Do feralnego zdarzenia doszło w niedzielę 21 stycznia br. w godzinach wieczornych. Do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęła kobieta i mężczyzna. Obydwoje są mieszkańcami powiatu kolskiego. „Przestępcza para” pobiła 43-latka żądając przy tym wydania pieniędzy w kwocie 50 złotych. Gdy okazało się, że pokrzywdzony nie posiada przy sobie pieniędzy, ugodzili go nożem a następnie z jego mieszkania zabrali butlę z gazem oraz sportowe buty. Kolscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego zdarzenia. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali utraconą butlę i buty a także zabezpieczyli nóż, którym zraniono pokrzywdzonego. Po przedstawieniu zarzutów Sąd Rejonowy w Kole na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Nie jest to pierwszy „kontakt z prawem” tej dwójki, której grozi teraz kara do 20 lat pozbawienia wolności.
foto: Kolskiefakty.pl
źródło: KPP w Kole
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com