Zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez Zarząd Koła PZW nr. 6 w Kole

1 lipca br. na Zalewie Ruszkowskim odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci. Inicjatorem wydarzenia był Zarząd Koła PZW nr 6 w Kole. Celem zorganizowanych zawodów było rozwijanie u dzieci i młodzieży zmiłowania do wędkowania rekreacyjnego, poszerzenie już nabytych wiadomości i umiejętności, a także zainteresowaniem sportem, jakim jest wędkarstwo. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 31 młodych wędkarzy. Wielu z nich dopiero rozpoczęło swoją przygodę z wędkarstwem. Po wylosowaniu stanowisk „młodzi adepci” wędkowania przystąpili do łowienia w jednej kategorii wiekowej do lat 14. Przed przystąpieniem do rywalizacji o puchar, każde dziecko wylosowało numer stanowiska na którym wędkowało, a także poczęstowane zostało słodkim przysmakiem i napojem. Udział w zawodach wymagał cierpliwości i zręczności, ale dzieci poradziły sobie z tym świetnie. Każda złowiona rybka sprawiła im wiele radości i była dla nich ogromną frajdą. Nad uczestnikami zawodów czuwali opiekunowie i członkowie Koła PZW nr 6 w Kole na czele z panem Prezesem Stefanem Musiałem, którzy służyli swoją pomocą i doświadczeniem w łowieniu ryb. Po zakończeniu zawodów okazy zostały „zważone”, a po zweryfikowaniu wrzucone z powrotem do wody.
Następnie przyszedł czas na wręczenie wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowych dyplomów, medali i upominków w postaci wędek, zaś za zajęcie I, II, i III miejsca zwycięzcy otrzymali statuetki wędkarskie. Ponieważ troje zawodników uzyskało taką samą liczbę punktów, odwołano się do Regulaminu, w związku z czym wyniki zawodów kształtują się następująco:
Miejsce I: Ciemny Ksawery
Miejsce II: Kosiński Antoni
Miejsce III: Oskar Grabowski
Fundatorem nagród był Zarząd Koła PZW nr 6 w Kole oraz właściciel sklepu wędkarskiego na ul. Blizna w Kole – pan Stefan Musiał. Wręczenia nagród dokonali: Prezes Koło PZW nr 6– Musiał Stefan, Stasiak Jan, Kubiak Józef – sędziowie sobotnich zawodów. W tym dniu wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo i każdy z nich mógł poczuć się wygranym. Sam fakt uczestnictwa w zawodach, wspólna integracja, miło spędzony czas nad wodą w rodzinnym gronie, a także duża liczba młodych uczestników, którzy wzięli udział w zawodach świadczy o tym, że takie wydarzenia warto dla najmłodszych organizować. Po zmaganiach wędkarskich organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników wędkarskich zmagań, a także ich opiekunów na gorący poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl