2 grudnia kolscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież artykułów kosmetycznych z jednej z drogerii na terenie Koła. Sprawcy zostali ujęci przez pracowników ochrony, kiedy z towarem próbowali opuścić sklep nie płacąc. Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę po godzinie 15 kolscy policjanci udali się na interwencję do jednej z drogerii na terenie miasta. Na miejscu zastali ochroniarza, który chwilę wcześniej ujął na gorącym uczynku kradzieży 25 – letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna z drogimi perfumami za blisko tysiąc złotych, które schował pod kurtkę, próbował opuścić sklep. Próbę tę udaremnił mu “sklepowy” ochroniarz. 25 – latek został zatrzymany przez mundurowych i osadzony w policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia, zaledwie trzy godziny później, policjanci zatrzymali kolejną osobę, która próbowała wynieść artykuły kosmetyczne z tego samego sklepu. Tym razem była to 46-letnia mieszkanka gminy Koło. Jak się okazało, kobieta ta, już wcześniej dokonywała podobnych kradzieży. Wyniosła ze sklepu towar za kilka tysięcy złotych.

Oboje sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment