Zapraszamy do udziału w konkursie „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem”. Celem przedsięwzięcia jest dokumentowanie wydarzeń, doświadczeń, przeżyć, emocji i życia codziennego z okresu pandemii. Prace konkursowe będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 18 oraz dorośli. Na zgłoszenia Archiwa Państwowe czekają do 31 lipca.

Założenia konkursu

Celem konkursu „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem” jest dokumentowanie wydarzeń, doświadczeń, przeżyć, emocji, życia codziennego w okresie pandemii. Archiwa Państwowe zachęcają dzieci i młodzież oraz dorosłych do dzielenia się relacjami z czasu przymusowej izolacji. Materiały nadesłane na konkurs wejdą w skład wielkiej kolekcji dokumentacji z „czasów zarazy” i w przyszłości będą źródłem wiedzy dla kolejnych pokoleń.

Konkurs jest częścią szerokiej akcji społecznej Archiwów Państwowych „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”. Materiały zgromadzone w ramach przedsięwzięcia posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw okresu pandemii COVID-19.

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować osobisty zapis wydarzeń obejmujący od 60 do 90 dni z okresu pandemii. Zapiski z „czasów zarazy” mogą mieć formę dziennika, pamiętnika, bloga lub vloga. Autorzy mogą uzupełniać swoje relacje także o zdjęcia, rysunki, ilustracje, nagrania, prezentacje.

Objętość prac konkursowych powinna być nie mniejsza niż 15 stron rękopisu, pliku tekstowego (analogiczna objętość wpisu na blogu), a długość nagarnia nie mniejsza niż pół godziny. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 lipca. Prace można przekazać w formie rękopisu, wydruku, dokumentu elektronicznego lub linka.

Dodatkowe informacje

W konkursie mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież do lat 18 (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Kapituła Konkursu wyłoni najlepsze prace konkursowe, biorąc pod uwagę: 

  • osadzenie w realiach i zgodność z tematyką konkursu,
  • atrakcyjność formy literackiej lub multimedialnej.

Najlepsze prace zostaną wyłonione w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 18 oraz dorośli. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe.

Szczegółowe zasady i regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej Archiwów Państwowych.

Zapraszamy do udziału!

źródło:gov.pl/Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com