„Z pasją po zdrowie Sandry”
Wczoraj w kolskim ratuszu miała miejsce konferencja prasowa podsumowująca akcję charytatywną „Z pasją po zdrowie Sandry” zorganizowaną przez Kamila Jaroszewskiego. Kamil na przełomie czerwca i lipca tego roku przejechał na rowerze 2134 km pokonując samotnie trasę Ząb – Hel, jadąc wzdłuż Wisły, by swoją siłą i poświęceniem wesprzeć zmagającą się ze stwardnieniem rozsianym Sandrę.
Przypomnijmy, że Kamil (mieszkaniec Babiaka) już od dwóch lat realizuje z powodzeniem rowerowe akcje charytatywne, łącząc pasję do zwiedzania Polski na dwóch kółkach z działalnością pomocową. W ubiegłym roku wziął pod swoje skrzydła 12-letniego Sebastiana z Koła dotkniętego chorobą onkologiczną i jemu dedykował dwie wyprawy. W tym sezonie przy wsparciu lokalnych partnerów, również Urzędu Miejskiego w Kole, wsparł Sandrę Jabłońską z Grzegorzewa. Sandra jest aktywna medialnie, gdyż przyjęła za cel „wykorzystanie” choroby do niesienia pomocy innym osobom nią dotkniętym – poszerzanie wiedzy w społeczeństwie o stwardnieniu rozsianym, dodawanie otuchy chorującym, szukanie dróg wsparcia, docierania do specjalistów, ośrodków, metod leczenia. Zatem wsparcie udzielone pani Sandrze, to w pewnym sensie wsparcie wszystkich osób chorujących na stwardnienie rozsiane.
Pierwsza tegoroczna wyprawa Kamila na rzecz Sandry Koło-Szczecin (370 km) odbyła się 1 maja. Druga wyprawa rowerowa rozpoczęła się 28 czerwca w Zębie a zakończyła 17 dni później na Helu. Kamil przyznał, że w podróży nie doświadczył żadnych złych przygód, nawet nie przebił dętki, spotkał za to wspaniałych ludzi, którzy go serdecznie ugościli. – Dziękuję osobom poznanym na trasie, tym, którzy serdecznie przyjęli mnie w poszczególnych miastach, będę ich ciepło wspominał – powiedział pasjonat kolarstwa. – Trzy firmy „zapłacą” za moje przejechane kilometry (1 zł za 1 km) – WOOD MIZER Industries Sp. z o.o., ONEPOWER i FORTA LOGISTICS (tzn. dokonają wpłaty na konto Sandry na rzecz jej leczenia i rehabilitacji). Dało mi to dodatkową motywację by przejechać więcej, niż faktycznie ta odległość wynosi. Sklep PROROWERY ze Straszkowa podaruje Sandrze rower marki ROMET. Sandra otrzyma także 3 masaże w gabinecie terapii manualnej w Babiaku u Michała Wojciechowskiego. Dziękuję także Szymonowi Łajdeckiemu z THEMA ARTIS z Konina za opracowanie plakatu promującego akcję, Burmistrzowi Miasta Koła Krzysztofowi Witkowskiemu za pomoc organizacyjną i wsparcie, właścicielom firmy SEGLA (będącej moim miejscem zatrudnienia) za zrozumienie i wsparcie oraz wszystkim partnerom przedsięwzięcia i osobom życzliwym inicjatywie. Proszę też o dalszą pomoc Sandrze.
Obecna na konferencji Sandra nie kryła dumy i wzruszenia oraz wdzięczności wobec kolegi, który dzielnie pokonał przeszło dwa tysiące kilometrów, by wesprzeć ją w trudach choroby. Przyznała, że wskazane w jej sytuacji masaże, konieczne zabiegi, pomoc psychologiczna i szeroka suplementacja a także dobre nastawienie i przyjazne gesty powodują, że stan jej choroby jest stabilny.
Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski podziękował Kamilowi za działalność pomocową i wyraził podziw wobec tak umiejętnego i skutecznego łączenia osobistych pasji z akcjami charytatywnymi.
Choroba Sandry już zawsze będzie jej towarzyszyć, zatem pomoc finansowa będzie jej potrzebna na każdym etapie życia. Zachęcamy do dalszego wspierania Smerfetki Walecznej, odsyłamy na zrzutkę https://zrzutka.pl/b4s9u5.
Kamil ma już plany związane z przyszłoroczną wyprawą, nie zamierza rezygnować z pomagania, ale celu podróży jeszcze nie wyjawił.
źródło:UM w Kole