Grupa teatralna działająca pod kierownictwem Dariusza Matysiaka, w dniach 14-15 maja br. ponownie wystawiła na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kole czarną komedię. Sztuka „MĄŻ ZMARŁ, ALE… JUŻ MU LEPIEJ” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, jest opowieścią pełną czarnego humoru, zaskakujących i absurdalnych sytuacji oraz wyjątkowych postaci. Zawiera mnóstwo prawdy o tym jacy jesteśmy naprawdę i jaki jest świat, w którym żyjemy. Zaprezentowana przez grupę teatralną sztuka opowiada o losach męża, którego żona zamierza pozbyć się ze świata żywych. Kiedy już wydaje się jej, że plan się powiódł, następuje niespodziewany zwrot akcji. Akcja sztuki rozgrywa się w okolicy Kłodawy oraz w kolskim szpitalu, a wykonawcy zgodzili się nadać granym przez siebie postaciom własne imiona i nazwiska.

Obsadę aktorską przedstawienia stanowią aktorzy, których mogliśmy zobaczyć we wcześniejszych przedstawieniach teatralnych. Podczas spektaklu aktorów wspierał wspaniały kwartet muzyczny.
Kolska premiera spektaklu Mąż zmarł, ale…już mu lepiej! odbyła się 11 lutego br. Tydzień wcześniej grupa teatralna zagościła w Gminny Ośrodku Kultury w Kłodawie.
Oprócz wspaniałej gry aktorskiej i scenografii, uznanie publiczności zdobyły niespodziewane zwroty akcji, w których ukazane zostały przerysowane relacje międzyludzkie. Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury ponownie wypełniła się po brzegi, a publiczność żywo reagowała na to, co działo się na deskach MDK w Kole.Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dariuszem Matysiakiem oraz fragmentu spektaklu.
źródło:Kolskiefakty.pl

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl