Wypoczynek pod znakiem tańca, sportu i turystyki

Zakończył się trzeci letni obóz artystyczno-sportowy zorganizowany przez Zespół Taneczny MUZA-MDK. W ostatnich dziesięciu dniach lipca dzieci z terenu Ziemi Kolskiej wypoczywały w Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym ACTIV w Sypniewie w powiecie złotowskim.

Ośrodek, w którym wakacyjny czas spędzała prawie setka młodych ludzi, to kompleks noclegowo-sportowo-rozrywkowy znajdujący się na terenie Pojezierza Drawsko-Wałeckiego pełnego dziewiczej przyrody. Kolska grupa korzystała z sal treningowych, hali sportowej, pływalni krytej oraz boisk i basenów zewnętrznych, a także z profesjonalnie wyposażonego dyskotekowego centrum rozrywki. Stołówka serwowała trzy smaczne posiłki i podwieczorek. Kadra opiekująca się obozowiczami to wychowawcy z uprawnieniami oraz wyspecjalizowani instruktorzy tańca, akrobatyki, pływania, sztuk walki i innych dziedzin sportu. Nie było czasu na nudę. Prawie każdego dnia obozowicze korzystali z basenów, trenowali karate i wychodzili na boiska piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Ponadto brali udział  w warsztatach tanecznych i akrobatycznych i uczyli się podstaw Karate. Do dyspozycji obozowiczów oddano salę wyposażoną w stoły do gry w ping ponga, i tzw. „piłkarzyki” oraz kręgielnię, z których można było korzystać w krótkich przerwach miedzy zajęciami lub w czasie złej pogody. Popołudnia i wieczory to czas rywalizacji. Umiejętności plastyczne zaprezentowane zostały w konkursie „Moja wizytówka” polegającym na wykonaniu plakatu na drzwi. „Konkurs na wiersz lub piosenkę obozową” ujawnił niesamowite zdolności poetyckie i trafność w dowcipnej ocenie wychowawców, instruktorów i kierowniczki. Przygotowane teledyski oraz improwizacje w „Bitwach tanecznych” ujawniły kreatywność i gibkość uczestników. Piękne dziewczyny i przystojni chłopcy pretendowali do tytułów „miss” i „misterów” pokazując się w strojach wieczorowych i sportowych, odpowiadając na pytanie przygotowane przez jury, dotyczące tego, co chcieliby zmienić na świecie oraz prezentując publiczności jeden ze swoich talentów. W wielkiej obozowej Spartakiadzie wzięli udział wszyscy uczestnicy, którzy utworzyli dziesięć drużyn. Na boisku wielofunkcyjnym przeprowadzono osiem konkurencji wymagających wysiłku, sprawności fizycznej, a często też postawy fair play. Przez cały czas trwania obozu można było zgłaszać się do rywalizacji w pływaniu. Z każdej kategorii wiekowej wybierano tych, którzy w najkrótszym czasie pokonywali jedną długość basenu. Ocenie podległ też porządek utrzymywany w pokojach. Za zaangażowanie w obozowe życie i udział w konkursach uczestnicy otrzymywali dyplomy, nagrody i liczne upominki ufundowane przez hojnych sponsorów. Środki pozyskane z Gminy Miejskiej Koło umożliwiły zorganizowanie Spartakiady i przeprowadzenie warsztatów tanecznych i akrobatycznych.

Na obozach organizowanych przez Zespół Taneczny MUZA-MDK tradycją stał się „czas bez telefonów”. W Sypniewie ze smartfonów można było korzystać po południu i wieczorem. Przed ogłoszeniem ciszy nocnej uczestnicy wypoczynku oddawali je pod opiekę swoim wychowawcom.

W programie wypoczynku znalazło się miejsce na dwa ogniska i pieczenie kiełbasek oraz dwie wieczorne dyskoteki prowadzone przez profesjonalnego DJ, który magię muzyki wzmacniał efektami świetlnymi. Pobyt na Pojezierzu Drawsko-Wałeckim zobowiązywał do udziału w spływie kajakowym. Niemal wszyscy mieli okazję wiosłować po Rozlewiskach Nadarzyckich. Spotkanie z żubrami i rysiem okraszone było solidną porcją wiedzy przyrodniczej. Wielką sprawność ujawnili kolscy obozowicze podczas zwiedzania parku linowego w Rudnicy, a w Bornym Sulinowie obok zwiedzania atrakcji turystycznych grupy rywalizowały w grach terenowych, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale też logicznym myśleniem. Uczestnicy obozu artystyczno-sportowego w Sypniewie k/Jastrowia, zorganizowanego przez Zespół Taneczny MUZA-MDK w ostatnim dniu lipca wrócili do Koła wypoczęci, radośni i rozśpiewani

Radomir Piorun – dyrektor MDK i Joanna Kwarcińska – kierownik obozu artystyczno-sportowego w Sypniewie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego wakacyjnego przedsięwzięcia, a w szczególności Krzysztofowi Witkowskiemu – Burmistrzowi Miasta Koła, Robertowi Kropidłowskiemu – Staroście i Zarządowi Powiatu Kolskiego oraz firmom i osobom:  Geberit Produkcja Sp z o.o. Zakład Koło, ANDRE ABRASIVE ARTICLES Sp. z o.o., Auto-Service-Truck Scania Koło, Anecie i Mariuszowi Witczak – WITMAR, Karolinie Żurawik – Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkolny, Jarosławowi Kawce – MOSiR Koło, Przemysławowi Góreckiemu – Elcorp, Dominice Dobrzyckiej – Domino Graphic Group, RSA Logistics Sp. z o.o., Marcinowi Lasocie – EMEL, Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o.o. sp.k., Renacie Babacz, Dariuszowi Żabierkowi, Markowi Plucińskiemu. Wyrazy wdzięczności przekazują także kadrze wychowawczej i instruktorom: Iwonie Onak. Patrycji Szczesiak, Żanecie Mazurek, Ninie Jóźwiak, Weronice Podlasińskiej, Bożenie Gronert-Ubych, Zofii Bartczak, Sławomirowi Bartosikowi, Erykowi Dusterhoft Szymonowi Lewandowskiemu. Dziękują też dzieciom za pozytywną postawę i rodzicom za wsparcie.Fot. Żaneta Mazurek

źródło:MDK w Kole