Wypadek drogowy w miejscowości Krzykosy
Dnia 19 grudnia 2023 r. o godzinie 07:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w miejscowości Krzykosy gm. Kłodawa.
Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że na drodze krajowej DK92 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z samochodem ciężarowym marki MAN. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca tira opuścił pojazd przed przybyciem JOP kierująca autem osobowym pozostała w pojeździe. Na miejsce przybył patrol Policji. Ruch na DK92 odbywał się wahadłowo. SiS JOP wystarczające.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływ prądu z akumulatorów w obu pojazdach. Ratownicy udzielili KPP osobie podróżującej pojazdem osobowym, kierujący pojazdem ciężarowym odmówił udzielenia KPP. Przybyły zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu kierującej pojazdem osobowym stwierdził, iż nie wymaga transportu do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Działania JOP zakończono. Na miejscu pozostał patrol Policji zabezpieczający pojazdy i teren po prowadzonych działaniach straży pożarnej.
Działania ratownicze prowadziło 10 strażaków przez 1 godzinę 8 minut.
Opracowanie: mł. asp. H. Zastawa
foto: KP PSP Koło
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com