Wypadek drogowy w miejscowości Barłogi, gm. Grzegorzew.
W dniu 07 czerwca 2022r. o godzinie 13.59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Barłogi, gm. Grzegorzew.
Dyżurny do działań zadysponował jeden zastęp z JRG w Kole, jeden zastęp z OSP Barłogi oraz jeden zastęp z OSP Grzegorzew.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia, że doszło do zderzenia z udziałem autobusu oraz motocykla. Motocyklem podróżował tylko kierowca, natomiast autobusem kierowca, opiekunka oraz 3 dzieci.
Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Udzielono KPP kierującemu motocyklem. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. Odłączono dopływ prądu z akumulatorów w motocyklu oraz w autobusie. Po przebadaniu poszkodowanego ZRM zabrał poszkodowanego do Szpitala w Kole celem dalszej hospitalizacji. Kierujący autobusem, opiekunka oraz 3 dzieci odmówiły udzielenia im KPP. Działania JOP zakończono. W momencie odjazdu zastępów na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji zabezpieczający teren i prowadzący czynności dochodzeniowe.
W akcji uczestniczyło 13 strażaków przez 59 minut. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi Policja.
Opracowanie: mł. asp. Robert Kaczmarek.
źródło: KP PSP KOŁO