Wypadek drogowy na drodze krajowej DK92 w miejscowości Łążek, gmina Kłodawa.

18 listopada 2022r. o godzinie 10:53 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej DK92 w miejscowości Łążek, gmina Kłodawa. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz OSP Kłodawa.

W wyniku rozpoznania ustalono, że na drodze krajowej DK92 samochód osobowy uderzył w drzewo i znajduje się na poboczu drogi. Pojazdem podróżowały 2 osoby, które zaopatruje Zespół Ratownictwa Medycznego przybyły przed zastępami Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zakręceniu zaworu w butli gazowej. Po przebadaniu osób poszkodowanych Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o transporcie jednej z nich do szpitala w Kole. Po odjeździe Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejscu zdarzenia pozostaje Policja, która zabezpiecza teren po prowadzonych działaniach i prowadzi dalsze czynności.

Działania ratownicze prowadziło 17 strażaków przez 1 godzinę i 11 minut. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja.

Opracowanie: mł. asp. Ł. Nowakowski

Zdjęcie:KP PSP Koło