Wypadek drogowy na drodze gminnej w miejscowości Sokołowo, gmina Koło.

Dnia 5 kwietnia 2023r. o godzinie 14.22 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze gminnej w miejscowości Sokołowo, gmina Koło.

Dyżurny do działań zadysponował jeden zastęp z JRG w Kole oraz zastęp z OSP Wrząca Wielka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy zjechał z drogi i znajduję się na pobliskim polu. Pojazdem podróżowała tylko jedna osoba, która opuściła go przed przybyciem JOP.

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączyli dopływ prądu od akumulatorów w pojeździe oraz zakręcili zawór przy butli LPG. Ratownicy sprawdzili teren wokół pojazdu przy użyciu miernika wielogazowego – miernik nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu osoby poszkodowanej przetransportował ją do szpitala.

Działania JOP zakończono. Po zakończonych działaniach JOP na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził swoje dalsze czynności.

Akcja trwała 1 godz. 05 min. W działaniach udział brało 12 strażaków.

 

 

Opracowanie: asp. Grzegorz Nitecki