Wczoraj ogłoszone zostały wyniki plebiscytu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”. Najpopularniejsze inwestycje wybrano spośród niemal 200 projektów zgłoszonych na konkurs. Koło uplasowało się na wysokiej – 11. lokacie.
Nagrodzone zostały samorządowe projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich, które cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców. Konkurs wygrały te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu. W plebiscycie oddano ponad 94 tys. głosów.
Zgłoszone przez Gminę Miejską Koło przedsięwzięcie – BUDOWA CIEPŁOWNI GEOTERMALNEJ. Zajęło wysokie, 11 miejsce. Jak pokazują wyniki głosowania, to naprawdę oczekiwana inwestycja. Kolska geotermia będzie prawdopodobnie 8 geotermią w Polsce. Zapewni nam energetyczną samowystarczalność i otworzy możliwości na rozwój rekreacji i turystyki. Ma ogromne znaczenie społeczne, w szczególności biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku paliw kopalnych i wysokich cen uprawnień do emisji CO2. Inwestycja spowoduje na początku stabilizację, a następnie obniżkę ceny sprzedawanej mieszkańcom energii cieplnej.