Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

W Kole policjanci przeprowadzać będą kontrole autokarów w następujących miejscach (po wcześniejszym uzgodnieniu tel.  632618200) :

– Parking w Kole przy ul Sienkiewicza 21 (przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole),

– Parking w Kole przy ul Sienkiewicza 30 (przy sklepie Carrefour).

– Parking w Kole przy ul. Kolejowej 3 (przy sklepie Kaufland)

Informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Poniżej znajdują się wszystkie punkty kontroli autobusów na terenie całej Polski.

PLIKI DO POBRANIA

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com