Coroczna tradycja zachowana – najlepsi uczniowie nagrodzeni przez burmistrza!

Uczniowie z kolskich szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną, otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Koła. Honorowanie uczniów to już kolska tradycja.

Zanim zadzwoni ostatni dzwonek, każdego roku, u progu wakacji, wybitni uczniowie zostają nagrodzeni przez włodarza za rok wytężonej pracy. Tegoroczna uroczystość zwyczajowo miała miejsce w ratuszu, nagrody odebrało aż 45 uczniów ze szkół podstawowych. Troje z nich (w ubiegłym roku jeden) osiągnęło średnią 6,0. W tym roku jednak, ze względu na szczególną sytuację, grono najzdolniejszych i najpilniejszych uczniów odbierało nagrody w nielicznych grupach, bez udziału dumnych rodziców i gości.

 

Burmistrz podziękował uczniom za podjęty wysiłek, złożył zasłużone gratulacje i życzył udanego oraz bezpiecznego wypoczynku. Poinformował obecnych o swojej decyzji – za osiągnięte wyniki (po dopełnieniu wymaganych procedur), prawdopodobnie we wrześniu, wyróżnieni otrzymają jeszcze nagrody finansowe.

– Podziękowania należą się i wam, i waszym nauczycielom oraz rodzicom, wszyscy są z was dumni, a ja szczególnie – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Utrzymajcie ten poziom w kolejnych latach. Spotkajmy się tu znów za rok. Pamiętajcie, że wiedzy i wykształcenia nikt w wam w życiu nie zabierze, są najważniejsze. A wy jesteście przyszłością narodu i, mam nadzieję, tego miasta.

opis:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:YouTube/Kolskiefakty.pl

 

 

 

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com