Rozpoczynamy remont żłobka
W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek przeznaczony dla 103 dzieci. Dzisiaj pomiędzy Gminą Miejską Koło a firmą RAM-BUD została podpisana umowa na realizację zadania. Całkowity koszt robót zgodnie z umową wyniesie 3.544.294,48 zł brutto.
Przedmiotem umowy jest realizacja zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek” i „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”.
Przypomnijmy – w budynku jeszcze do niedawna miały siedzibę dwie placówki – żłobek oraz przedszkole nr 6. Od 1 września br. przedszkole funkcjonuje pod nowym adresem – mieści się w wyremontowanym segmencie Szkoły Podstawowej nr 5. Cały obiekt przy ul. Powstańców Wlkp. pozostał zatem dla najmłodszych kolan. Będzie gotowy do przyjęcia większej liczby pociech w 2022 roku.
Zadanie realizowane jest z dofinasowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769 700,00 zł z WRPO na lata 2014-2020 do projektu „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”.
Prace, zgodnie z umową, zakończą się w grudniu br.
– Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy najważniejszy etap prac. Wierzę, że obiekt po adaptacji zaspokoi oczekiwania społeczne, a szersza dostępność do miejsc żłobkowych wspomoże kolskie rodziny – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski.
źródło:UM w Kole