Do podziemi kolskiego ratusza w piątek 11 lutego br. (godz. 17.00) na wernisaż wystawy fotograficznej „ZROBIONE PTAKIEM” zaprasza Zbigniew Szymański.
Nasz lokalny artysta Pan Zbigniew Szymański, znany satyryk, rysownik, karykaturzysta, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (od 2005 r.), regularnie przelewa na papier w dowcipny sposób swoje spostrzeżenia dotyczące bieżących wydarzeń. Cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią za wytrwałość w dążeniu do rozśmieszania i uważne wytykanie absurdów rzeczywistości. Prezentowane na licznych wystawach rysunki satyryczne zazwyczaj umieszcza w wydawanych wespół z wernisażami „Śmiechostkach”. Swoje obserwacje czynił dotąd głównie z perspektywy roweru, którym przemierza miasto i okolice. Bieżąca 14. już ekspozycja, powstała z wykorzystaniem innych technik, gdyż składa się z 80-ciu zdjęć lotniczych miasta Koła.
Autor serdecznie zaprasza do udziału w wernisażu, zaplanował konkursy z nagrodami, akcję charytatywną i degustacje kiperskie. Będzie przekazanie (piątego już) konika na biegunach i losowanie dębowego zydla. Atrakcji i zabaw nie zabraknie. Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie w Ratuszu, w godz. pracy Urzędu (pon-pt 7.30 – 15.30).
autor:UM w Kole