W „TRZEŹWY PORANEK” TRZECH POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Chcąc minimalizować ilość zdarzeń na drogach i przypomnieć kierowcom o karach, jakie grożą za jazdę po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu, policjanci cyklicznie prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Tak było również w miniony poniedziałek, kiedy to kolscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek” prowadzili badania stanu trzeźwości kierowców poruszających się po drogach miasta Koła.
Funkcjonariusze kolskiej jednostki od wczesnych godzin porannych, w różnych częściach miasta Koła sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi przeprowadzili ponad 300 takich kontroli.
W ciągu kilku godzin trwania akcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 3 kierujących na „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 22-letni kierujący BMW, który w swoim organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.
Niestety pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa na drogach, ponieważ jadąc „po alkoholu” nie myślą o tym, że mogą doprowadzić do tragedii ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.
foto: kolskiefakty.pl
źrodło:KPP w Kole