W dniu wczorajszym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole rozegrały się VI Mistrzostwa Polski Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w Tenisie Stołowym dla Amatorów zorganizowane przez Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość w Kole. Współorganizatorami zawodów był: Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole oraz Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Wydarzenie przebiegało pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Kole w ramach działalności pożytku publicznego. W roku 2020 Stowarzyszenie musiało  odwołać Mistrzostwa ze względu na Pandemię COVID-19 , strefa czerwona województwa wielkopolskiego, a później całej Polski.

Inicjatorami powstania w naszym mieście takiego przedsięwzięcia była pani Katarzyna Grzelczak – obecnie prezes Stowarzyszenia Abstynentów „Przyszłość” w Kole, oraz panowie: Mariusz Wargacki i Przemysława Olasiński – członkowie.  W pierwszym latach impreza skupiała głównie jego członków. W następnych latach organizatorzy, a przede wszystkim pan Mariusz Wargacki, nadali wydarzeniu charakter otwarty i zaprosili do udziału w I Mistrzostwach Kluby i Stowarzyszenia z całej Polski. Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich z całej Polski organizujemy po  raz szósty.  Każdego roku wzrasta liczba uczestników i  pasjonatów Tenisa stołowego, którzy w swoich   Stowarzyszeniach Abstynenckich promują  tenis  jako formę  upowszechniania i promocję  kultury  fizycznej , sportu, promując  trzeźwy, zdrowy  styl życia.

Organizowane mistrzostwa to nie tylko wspaniałą forma propagowania trzeźwego stylu życia poprzez uprawianie sportu, ale również spędzenie czasu wolnego wśród miłych, życzliwych osób, wymiana poglądów i doświadczeń.

Turniej rozegrany został w 4 kategoriach wiekowych.

Kategoria kobiety.

I kat. Od 18 do 40 lat

II kat. Od 41 – 55 lat

III kat. Od 56 + lat

Sędziom głównym wczorajszego turnieju był Pan Roman Kaczmarek  – Przewodniczący Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Członkowie Stowarzyszenia Mariusz i Paweł  również posiadają Licencję  do sędziowania.

W zawodach udział wzięło 78 zawodników reprezentujących 15 stowarzyszeń, m.in.: z Wrocław, Koło, Ostrów Mazowiecka, Błonie,Godzisk Mazowiecki, Łódź, Sieprc, Tomaszów Mazowiecki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wiceburmistrz Miasta Koła Pan Lech Brzeziński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Jarosław Kawka, Przewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Pan Krzysztof Adach, Prezes Wielkopolskiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Tomasz Czerniawski, a także Sędzia Główny zawodów Pan Roman Kaczmarek – Przewodniczący Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Tenisa stołowego.

Na uczestników czekały puchary, medale i wiele nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów, a także zakupionych ze składek członkowskich stowarzyszenia. Sponsorami mistrzostw byli: Urząd Miasta w Kole, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole, Firma Wood – Mizer, Geberit Produkcja Sp. z o.o. ANDRE ABRASIVE ARTICLES Sp. z o.o., Sp. k. Pan Robert Andre, a także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole.

Wyniki VI Mistrzostw kształtują się następująco:

Kategoria kobiety:

I miejsce: Juszczyszyn Anna BSA „Rodzina” Łódź

II miejsce: Mistewicz Karolina BSA „Rodzina” Łódź

III miejsce: Kalata Magdalena „Rodzina” Ostrów Mazowiecka

Kategoria 18-40

I miejsce: Figurski Wojciech „Eden” Błonie

II miejsce: KHAN Kasim BSA „Rodzina” Łódź

III miejsce: Mistewicz Marcin BSA „Rodzina” Łódź

Kategoria 41-55

I miejsce:Ciekański Jerzy Stowarzyszenie Abstynentów „Północ” Częstochowa

III miejsce: Bućko Leszek „ZORZA” Ursus

III miejsce: Kopyciński Mariusz „Przystań” Sierpc

Kategoria 56 +

I miejsce: Obara Wojciech „Przystań” Sierpc

II miejsce: Warzecha Wincenty Stowarzyszenie Abstynentów Klub „Krokus” Działoszyn

III miejsce: Pesta Jerzy „Przystań” Sieprc

Prezes Kolskiego Stowarzyszenia Abstynentów „Przyszłość” w Kole serdecznie dziękuje wszystkim , którzy przyczynili się do finansowania VI Mistrzostw Polski w Tenisie stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

muzyka:www.bensound.com

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com