Obchody Dnia Seniora to wyjątkowe wydarzenie dedykowane osobom starszym, to okazja do spotkania i integracji seniorów z różnych środowisk społecznych. W ramach tego wydarzenia, widownia ma możliwość podziwiania występów artystycznych, które dostarczają niezapomnianych emocji i radości.
Za nami VI Kolski Dzień Seniora, który jak zawsze spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez zgromadzoną na sali publiczność. Na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpiła, m.in. Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”. Ta utalentowana grupa młodych ludzi wykonuje piosenki o tematyce harcerskiej, niosąc ze sobą ducha przygody i współpracy. Kolejnym zespołem, który zapewniał rozrywkę podczas VI Kolskiego Dnia Seniora było „Trio” Stegenta. Nie mogło zabraknąć również Zespołu „Wesołe Nutki” z Klubu Seniora „Trzecia Zmiana”. „Trzecia Zmiana” jest prężnie działającym na terenie naszego miasta stowarzyszeniem. W ramach klubu działa wiele rozmaitych sekcji zainteresowań, a wszyscy członkowie spotykają się regularnie na wykładach tematycznych. Społecznym „wykładowcą” w Klubie często bywa Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski.
Finałem miłego spotkania były gratulacje dla organizatorów, ciepłe słowa padły z ust m.in. posłów, lokalnych samorządowców czy przedstawicielki miasta partnerskiego Reinbek.
Życzymy Wam, aby Wasze życie było złotą, polską jesienią. Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służą młodym pokoleniom. Życzymy, abyście długo zachowali swoją aktywność, a w trudnych chwilach mogli liczyć na osoby bliskie i nigdy nie czuli się samotni. Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, realizujcie marzenia- powiedział kolski włodarz Krzysztof Witkowski.
VI Kolski Dzień Seniora był doskonałą okazją, aby seniorzy mogli cieszyć się kulturą i sztuką, spotkać się ze sobą i spędzić miłe chwile w towarzystwie. Scena Miejskiego Domu Kultury staje się miejscem, gdzie talent i pasja łączą pokolenia, tworząc niezapomniane wspomnienia.